PIKNIK RODZINNY Z FAMĄ

49. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 15–25 VIII 2019

  • Data 21.08.2019
  • Godzina 16:00
  • Adres ul. Zalewowa 40, Świnoujście
  • Miejsce MDK Przytór

TEATR JASIĘ | Jasiek Grządziela to wielki pasjonat klaunady, cyrku, a także szeroko rozumianego teatru ruchu, który od wielu lat działa jako aktor uliczny. Występował z Teatrem Pinezka w całej Polsce i wielu krajach Europy. W 2013 roku założył swój własny solowy teatr pod nazwą Teatr JaSię, dla którego stworzył i wciąż rozwija odgrywaną przez siebie postać Zielonego klauna. W 2014 roku został studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu. Ponadto zawsze wiązał swoją przyszłość z pracą z młodzieżą i studentami. W roku 2013 prowadził zajęcia teatralne dla dzieci i zajęcia z Pantomimy dla dorosłych w Gdańskiej Szkole Artystycznej. Z grupą dorosłą wyreżyserował spektakl ruchu inspirowany dramatem Sławomira Mrożka „Tango” pod tytułem „Dzwony w kant”. Bierze czynny udział w życiu teatralnym nie tylko Wrocławia ale i Polski. Występował między innymi w spektaklach teatru tańca: „Kantor: Tropy Collage” w reżyserii i choreografii Katarzyny Pastuszak, „Sideways rain” w reżyserii i choreografii Guilherme Botelho, „Widma” w reżyserii Pawła Passiniego i „Klatce z łez” w reżyserii i choreografii Bożeny Klimczak.

ZIELONOMU | Klaunada Teatru JaSię przeznaczona dla widowni w każdym wieku. Opowieść o perypetiach Zielonego Klauna i jego bezdennej walizce rozweseli nawet najbardziej zachmurzonych. Jest to pokaz żonglerki takimi rekwizytami jak piłki, maczugi, kółeczka, diabolo, piłeczki pingpongowe. Nie zabraknie także wielu rozmaitych gagów, rozśmieszaczy i sztuczek nie do końca magicznych. A wszystko to opatrzone zielonymi barwami całej scenografii i oczywiście samego klauna.

www.facebook.com/Jasieklaun

KAROLINA FALKIEWICZ – STARE I NOWE ZABAWY PODWÓRKOWE | Cykl działań animacyjnych i zabaw adresowanych do najmłodszych odbiorców Festiwalu.