MUSICAL IMPROWIZOWANY – spektakl

49. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 15–25 VIII 2019

  • Data 22.08.2019
  • Godzina 20:45
  • Adres ul. Wojska Polskiego 1, Świnoujście
  • Miejsce Miejski Dom Kultury

Tradycja improwizacji teatralnej narodziła się w USA, gdzie do dziś działają najważniejsze szkoły. Obecnie improwizacja teatralna to międzynarodowa społeczność i odrębna dziedzina sztuki, posiadająca własne sceny, szkoły, podręczniki, systemy treningowe, festiwale oraz widzów.

MUSICAL IMPROWIZOWANY | To brzmi jak oksymoron. Ale jednak się to wydarza. Improwizatorzy, aktorzy i wokaliści związani z warszawskim Klubem Komediowym, zainspirowani musicalami improwizowanymi w USA postanowili pokonać racjonalne myślenie i porwać się na taki eksperyment. Przy akompaniamencie kompozytorki Joanny Kucharczyk, na żywo, bez jakichkolwiek ustaleń, na oczach publiczności tworzą pełnowymiarowy i zawsze niepowtarzalny spektakl muzyczny. Wszystko, co wydarza się na scenie, jest improwizaowane tu i teraz: sceny, dialogi, piosenki, a nawet choreografia. W 2018 roku Musical Improwizowany wystąpił na 10th New York Musical Improv Festival, będąc jedynym projektem z Europy. Członkowie Musicalu stale szkolą się wokalnie i improwizatorsko u wybitnych nauczycieli z całego świata.

„Szok! To niewiarygodne, że wszystko powstaje w czasie rzeczywistym. Ja rozumiem, że można improwizować, ale na poczekaniu wymyślać do tekstu melodie. I to nie są byle jakie melodie tylko ambitne frazy bardzo dobrze zaśpiewane. Podziwiam i zawsze chętnie wracam.” – Małgorzata Walewska

„Lubię tych wariatów! Bawiłem się świetnie!” – Jacek „Budyń” Szymkiewicz

www.facebook.com/musical.improwizowany