HURABAN – koncert

49. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 15–25 VIII 2019

  • Data 23.08.2019
  • Godzina 21:30
  • Adres ul. Jachtowa 1 [przy Porcie Jachtowym OSIR], Świnoujście
  • Miejsce Hala w Basenie Północnym

HURABAN | Zespół wykonuje world music, łączy oryginalne tematy ludowe z całego świata (muzykę bałkańską, żydowską, latynoską, polską), aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata, pisze autorskie utwory. Mimo skromnego 3-osobowego składu dysponuje brzmieniem, jakiego nie powstydziłaby się orkiestra.

To niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie. W trakcie podróży po Europie kolekcjonuje tematy muzyczne i orientalne instrumenty. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, zespół używa perskiej kamanchy, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę. Grupę tworzą absolwentki wrocławskiej AM i wokalistka związana ze sceną modern rock. Koncertuje głównie za granicą, w swoim dorobku ma album „Owcze Źródło” pod patronatem Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, z którym ściśle współpracuje. Ich utwory od kilku lat znajdują się w czołówce Top World Music Charts (ethnocloud.com). Zespół współpracuje z poetką Anną Podczaszy (nominowaną do literackiej nagrody Nike 2000), która pisze dla niej teksty. W roku 2018 został zaproszony do udziału w prestiżowym festiwalu world music w Niemczech TFF Rudolstadt oraz zdobył nagrodę dla największej osobowości artystycznej 48. Festiwalu Fama (Świnoujście).

Skład: Hanna Włodarczyk – gitara, Fabiana Raban – kontrabas, skrzypce, darbuka, garnki kuchenne, flety, kamancha, bębny obręczowe, Monika Zapaśnik – wokal, bęben.

www.facebook.com/hurabanduo

VIDEO