KONKURS: TUNEL POD ŚWINĄ
Budowa tunelu pod Świną rozpocznie się już tego lata. W 2021 roku pierwsze wiercenia. Budowa zakończy za kilka lat. Ale już teraz możecie zagrać w grę planszową o Świnoujściu TUNEL POD ŚWINĄ. Mało tego, w samej grze jest też coś o Famie. Dla famowiczów i widzów Festiwalu mamy w prezencie dwa egzemplarze gry. By móc je otrzymać, należy odpowiedzieć na trzy pytania:
1. Świna oddzielająca wyspy Uznam i Wolin to:
A: rzeka,
B: cieśnina,
C: zatoka morza Bałtyckiego.
2. Jak oficjalnie nazywa się stojący u bram świnoujskiego portu Wiatrak:
A: Stawa Młyny,
B: Stawa Wiatrak,
C: Stawa Świny.
3. Kiedy odbyła się pierwsza Fama:
A: 1965,
B: 1970,
C: 1948.
Odpowiedzi ślijcie na adres rzecznika prasowego Festiwalu: danielzrodlewski@gmail.com. Nagrodę otrzymają dwie pierwsze osoby, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania.
AKTUALIZACJA 24.08.2019: Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Oto poprawne odpowiedzi: Świna jest cieśniną (odpowiedź B). Popularny wiatrak to oficjalnie Stawa Młyny (odpowiedź A). Pierwsza Fama odbyła się w 1965 roku (odpowiedź A). Jako pierwsi poprawnych odpowiedzi udzielili: Aneta Buła oraz Tomek Dimke. Gratulujemy!
TUNEL POD ŚWINĄ | Grę można ją nabyć w wielu miejscach w Świnoujściu, za pośrednictwem strony internetowej www.tunelpodswina.pl oraz w sklepach z grami planszowymi na terenie całego kraju.
Gra łącząca elementy edukacyjne, poznawcze oraz aspekty ekonomiczne związane z zarządzaniem budżetem. Gracze wcielają się w rolę inwestora, który ma za zadanie jako pierwszy wybudować tytułowy tunel. Ciekawostką jest fakt, że w grze można zostać Prezydentem współczesnego Świnoujścia. Postać ta dzięki wprowadzanym dekretom steruje poczynaniami pozostałych graczy, nadaje kierunek gry i ustala tempo rozgrywki. Oczywiście w grze każdy chce zostać Prezydentem! Na szczęście stanowisko włodarza miasta, w czasie rozgrywki będzie się zmieniać wielokrotnie.
Na planszy znajdują się 34 obiekty (nieruchomości, przedsiębiorstwa, atrakcje turystyczne, czy spółki miejskie), które należy kupować podczas rozgrywki. Do tego dochodzą promy pasażerskie i nowe obiekty do wybudowania. Zarobione pieniądze inwestujemy w elementy tunelu z których budujemy swoją docelową inwestycję. Kluczem do sukcesu jest zdobycie znaczników budowy, które są konieczne do budowania własnego tunelu.
Gracze staną przed szansą zdobycia karty własności najbardziej prestiżowych miejsc w Świnoujściu. Mogą kupować i sprzedawać nieruchomości, brać udział w przetargach na budowę nowych atrakcji turystycznych. Wreszcie mogą blokować budowę tunelu innych graczy, czy przy odrobinie szczęścia zdobyć przychylność i wsparcie Tajemniczego Inwestora. Warto wspomnieć, że część Kart Niespodzianek, które zostały użyte w grze napisali sami mieszkańcy Świnoujścia.
Grę polecamy zdecydowanie dla całych rodzin. Doskonale się w niej odnajdą dzieci od 8 roku życia, jak też ich rodzice czy dziadkowie. Czas rozgrywki to ok 90 minut, co sprawia, że jest to doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu z dala od ekranów smartfonów czy telewizorów. Gra planszowa „Tunel Pod Świną” to wspólna zabawa, dużo śmiechu i pozytywnej rywalizacji, a przy okazji możliwość zdobycia wiedzy o Świnoujściu.
www.tunelpodswina.pl
www.happyartgames.com